Website Tasarımı

Her Platforma uyumlu Responsive Design website tasarımı...

Tasarım kişiden kişiye farklılık gösteren göreceli bir kavram. Haliyle bir canlı’nın zevkine göre yapılacağı muhakkaktır.

Tasarımcı'nın zevkine göre mi ?
Proje sahibi'nin zevkine göre mi ?
Ziyaretçi'nin zevkine göre mi ?

Biz bunu, Proje sahibinin sektörü ve hedef kitleyi tanıması, hedef kitlenin istatistikleri ve tasarımcının hayal gücü ile kombine ederek 3lü bir kombinasyon halinde tamamlıyoruz.

Burada ilk hedefimiz Partnerimizin memnuniyeti değil, ziyaretçi istatistikleri oluyor. Partnerimiz, istediği istatistiklere ulaşınca duyduğu memnuniyet ise bize gerçek hedefimize götürmeye yetiyor. Çağın Teknoloji, Web Sayfasının, Tasarım aşamalarını aşağıdaki gibi uygular;

Hedef Kitle analizi
Web tasarım çalışmalarında İlk olarak projenin hedef kitlesini analiz ederiz. Hedef kitle, tasarımı doğrudan etkileyen önemli faktörlerdendir.

Hedef Analizi
Hedefimizi belirledikten sonra, Belirlediğimiz hedefin istatistiklerine (ziyaretçilerin kullandıkları teknolojiler hakkındaki istatistikler, klik işlemini yaptığı ekran koordinatları vs.) yöneliriz. Sektörde başarıya ulaşmış çalışmalar inceleriz. (! Tabiki sektörde başarıya ulaşmamış bir sitede olabilir. Bu noktada bağımsız olmayı yeğleriz.)

Odak Noktası analizi
EGE Üniversitesi’nde, internet kullanımının artması nedeniyle, insanların web sayfalarında nerelere odaklandıklarıyla ilgili bir çalışma yapıldı. Prof. Dr. Sonia Amado yapılan çalışmada web sitelerinde kullanıcının en çok ekranın orta kısmı ve sağına baktığının belirlendiğini söyledi. Bu istatistiklere göze takılmış cihazlarla ulaşıldı. Bu konuyu çok önemsiyoruz. Lakin odaklanan kısım kadar neye odaklandığını da anlamaya çalışmak gerekiyor. Bu sayede klik işlemini arttırmaya yöneliyoruz.

Odak detayları
Odak noktasının belirlenmesi sayfa ziyaretimizi arttırmak için tabiki yeterli değil. Burda odaklanan nesnenin büyüklüğü küçüklüğü ve içeriği ile ilgili bölümleri belirleriz.

Lütfen bu ürünlerimizide inceleyiniz...

Alanadı ve Hosting Hizmetleri

...

IPhone ve Android Uygulama Geliştirme

...

Sektörel Özel Yazılımlar

...